DISKUSIJA: Dzīvības cikls: mākslinieks - galerists - kolekcionārs
image
07.11.2019 18:00
Ceturtdien, 2019. gada 7. novembrī plkst. 18.00 izstādē “Academia” notiks M.phil. Andas Kļaviņas saruna ar māksliniekiem Indriķi Ģelzi, Jāni Avotiņu un Andrius Zakarauskas, galeristiem Alisi Carevu un Vilmu Mačianskaiti, kolekcionāriem Brigitu Bulu un Lauri Liepu par (jauno) dzīvības ciklu: mākslinieks – galerists – kolekcionārs.

Pēdējos gados Latvijā ir noticis jauns mākslas pasaules profesionalizēšanās etaps. Līdzās pāris mega kolekcionāriem strauji ir izveidojies plašs jaunu kolekcionāru loks – mazāks uzkrātās mākslas apjoma ziņā, bet ar interesantiem principiem kolekciju veidošanā. Uzkrātais kapitāls ir ļāvis attīstīties arī vairākām jauna tipa privātajām mākslas atbalsta organizācijām. Paralēli atzītām bezpeļņas galerijām Baltijā sevi ir pieteikušas galerijas, kuras vēlas strādāt pēc starptautiskā mākslas tirgus kvalitātes standartiem. Un pēc mākslas izglītības pieredzes ārzemēs daudziem jaunākās paaudzes māksliniekiem liekas tikai loģiski strādāt ar starptautiskām galerijām, sekojot Jāņa Avotiņa, Andrius Zakarauskas un Ērika Apaļā piemēram par pārstāvniecību prestižās Eiropas galerijās un tirgos kā Art Basel un Frieze.

 

“Esamība galeriju sistēmā ļauj māksliniekam būvēt savu pasauli daudz veiksmīgāk. Vienīgais, ko es nožēloju: ka nebiju tur jau ātrāk.”

Indriķis Ģelzis, mākslinieks

 

“Es atgriezos Latvijā no Londonas, lai ar savu galeriju radītu māksliniekiem iespēju strādāt profesionāli.”

Alise Careva, galerijas Careva īpašniece

 

“Esmu pārliecināts, ka savas mākslas kolekcijas savākšana ir neizbēgamība. Jautājums – kad sākam to krāt un cik precīzi vēlamies būt savu gaitu un sajūtu arhivēšanā.”

Lauris Liepa, mākslas kolekcionārs

 

Anda Kļaviņa ir mākslas konsultante, kas strādā trajektorijā Rīga – Verbjē – Londona – Monako. Vairāk kā 10 gadus viņa bija mākslas kritiķe, rakstot laikrakstam Diena un starptautiskajā mākslas presē un vēlāk organizējot diskursīvus pasākumus par laikmetīgās mākslas un filozofijas tēmām sadarbībā ar LLMC un e-t+t. Pēc darba Stockholm School of Economics in Riga viņa kļuva par mākslas dīleri. Anda Kļaviņa ir sniegusi savu ieguldījumu Jāņa Avotiņa, Ērika Apaļā un citu mākslinieku straptautiskās karjeras attīstībā.

www.leaderswithguts.com

 

Pasākums notiks angļu valodā.

 

NORISES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS

Torņa iela 1, Rīga

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Aicināti visi interesenti.

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 716108

E: arsenals@lnmm.lv

Saistītās izstādes