TŪRE MEDIJIEM Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstādē "Academia"
19.09.2019 11:00
Ceturtdien, 2019. gada 19. septembrī, plkst. 11.00 mediju pārstāvji tiek aicināti uz preses pastaigu Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstādē “Academia”, kura no 20. septembra līdz 17. novembrim būs skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS (Vecrīgā, Torņa ielā 1).

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 10.30–11.00

 

Atzīmējot Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) simtgadi, ARSENĀLĀ iekārtota neierasta ekspozīcija, kurā ir pārnesta šīs mācību iestādes vietas atmosfēra un laika gars. Projektā piedalās vairāk nekā 40 LMA studenti un pēdējo gadu absolventi, veidojot darbus, kas atspoguļo jauno mākslinieku interešu loku radošajā pētniecībā. Izstādes novitāte ir tās atvērtajā formātā, kurā noritēs dažādas aktivitātes, rosinot skatītājus gan līdzdarboties, gan piedzīvot virtuālās realitātes dārza burvību.

 

Mediju tūrē plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs īpaša iespēja aplūkot, brīvi filmēt un fotografēt ekspozīciju, kā arī tikties ar Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru Kristapu Zariņu, izstādes kuratoru, Latvijas Mākslas akadēmijas katedras “Kustība. Attēls. Skaņa” vadītāju Ojāru Pētersonu un izstādes arhitektu Raivi Austriņu. Pasākumu moderēs projekta vadītāja, Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistra programmas vadītāja Antra Priede.

 

Ekspozīcijas apskates laikā žurnālisti tiks iepazīstināti ar projekta konceptuālo uzstādījumu, autoru un darbu atlases principiem, kā arī ar izstādes pavadošo programmu. Pēc oficiālās daļas paredzēts laiks individuālajām intervijām.

 

Izstāde norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

 

 

IZSTĀDES KURATORS:

Ojārs Pētersons, mākslinieks,

Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, katedras “Kustība. Attēls. Skaņa” vadītājs

 

IZSTĀDES ARHITEKTS:

Raivis Austriņš

 

PROJEKTA VADĪTĀJA:

Antra Priede, Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistra programmas vadītāja

 

IZSTĀDES KOORDINATORE:

Katrīna Vastlāve, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja i/z ARSENĀLS izglītības programmu kuratore

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes