PRESES PASTAIGA izstādē "MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte"
09.10.2019 12:00
Trešdien, 2019. gada 9. oktobrī, plkst. 12.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) aicina mediju pārstāvjus uz preses pastaigu modes dizaineru Mārītes Mastiņas-Pēterkopas un Rolanda Pēterkopa izstādē “MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte”.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 11.30–12.00

 

No š. g. 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) Lielajā zālē pirmo reizi būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde “MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte”. Šī starpdisciplinārā projekta uzmanības centrā ir mode kā daudznozīmīga 21. gadsimta mākslas un dizaina forma, kas paplašina mūsu realitātes uztveres robežas.

 

Organizatori piedāvā MAREUNROL’S kolekciju retrospekciju, papildinātu ar video materiāliem, fotogrāfijām, tēlnieciskiem elementiem un audio instalāciju. Apliecinot modes mākslas potenciālu un universālo dabu, autori drosmīgi uzrunā skatītāju, kā arī reflektē par kolektīvo pagātni un meklē nākotnes vizuālos kodus, jūtīgi uztverot attiecības starp ķermeni, telpu, skaņu un kustību.

 

Preses pastaigā piedalīsies:

  • Inese Baranovska, projekta vadītāja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja – pastāstīs par to, kā dzima ideja par DMDM sadarbību ar modes duetu MAREUNROL’S, kā arī informēs par izstādes plašo paralēlo programmu un sadarbības partneriem;
  • Mārīte Mastiņa-Pēterkopa, modes dizainere, MAREUNROL’S;
  • Rolands Pēterkops, modes dizainers, MAREUNROL’S;
  • Una Meistere, izstādes pavadošu tekstu autore, mākslas un kultūras portāla “Arterritory.com” direktore – sniegs ieskatu savā ilggadējā sadarbībā ar modes māksliniekiem, raksturos viņu radošās darbības nozīmi Latvijas un starptautiskajā kontekstā, pastāstīs par topošo grāmatu, kas veltīta MAREUNROL’S daiļradei un ko izstādes noslēgumā prezentēs “Arterritory.com”.

 

Mediju tūri moderēs Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska.

 

Pēc ievada uzrunas klātesošie kopā ar māksliniekiem Mārīti Mastiņu-Pēterkopu un Rolandu Pēterkopu dosies iepazīties ar izstādes darbiem, kas atlasīti no 16 dažādos laikos tapušajām kolekcijām. Pastaigas laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus autoriem, fotografēt un filmēt ekspozīciju. Noslēgumā būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas.

 

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Lielā zāle

Skārņu iela 10, Rīga

 

IZSTĀDES IDEJA un SCENOGRĀFIJA:

MAREUNROL’S: Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops

 

PROJEKTA VADĪTĀJA:

Inese Baranovska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja

 

TĒLNIECISKIE OBJEKTI:

Ginters Krumholcs, tēlnieks

 

IZSTĀDES UZBŪVE:

SIA “Dekorāciju darbnīca”

 

SKAŅA:

Rolands Pēterkops un Reinis Semēvics, “Tīrkultūra”

 

PROJEKTA DARBA GRUPA:

LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs: Modris Esserts, Imants Ļaviņš,

Jekaterina Potašova, Austra Stupele, Kristīne Šica, Uldis Timoško, Raitis Upens,

Zane Vilnīte, Ieva Zvejniece

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes