TIKŠANĀS AR MEDIJIEM izstādēs “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska (1817–1900) glezniecība” un “19. gadsimta marīnas”
image
04.10.2019 15:00
Piektdien, 2019. gada 4. oktobrī, plkst. 15.00 Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) aicina mediju pārstāvjus uz sarunu ar izstāžu “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska (1817–1900) glezniecība” un “19. gadsimta marīnas” veidotājiem.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 14.30–15.00

 

No 2019. gada 5. oktobra līdz 2020. gada 5. janvārim Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA (MMRB) Lielajā zālē būs iespējams apskatīt ievērojamā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska (Иван Константинович Айвазовский / Ованнес Айвазян, 1817–1900) daiļradei veltītu izstādi “Gaismas metafizika”, kas ietver 23 meistara audeklus dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) darbiem eksponētas autora gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī privātkolekcijas.

 

Savukārt Boses zālē izstāde “19. gadsimta marīnas” no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma parādīs dažādu Rietumeiropas skolu, t.sk. Vācijas, Holandes, Francijas, Norvēģijas un Itālijas mākslinieku gleznotās jūras ainavas.

 

Sarunā piedalīsies:

  • Daiga Upeniece, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja – īsumā pastāstīs par abām izstādēm un sadarbību;
  • Ksenija Rudzīte, izstādes “Gaismas metafizika” kuratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Ārzemju glezniecības kolekcijas glabātāja – sniegs ieskatu izstādes tapšanas procesā, koncepcijā un Ivana Aivazovska kolekcijā LNMM;
  • Aleksandra Murre (Aleksandra Murre, Igaunija), Kadriorgas mākslas muzeja un Mikkeli muzeja direktore – runās par Igaunijas kolekcijās esošajiem Ivana Aivazovska darbiem;
  • Marija Kazakova (Мария Казакова, Ukraina), Odesas Mākslas muzeja vadošā zinātniskā līdzstrādniece un izstāžu projektu kuratore – iepazīstinās ar Ivana Aivazovska gleznām, kas glabājas Odesas Mākslas muzejā;
  • Laura Okdaldere, izstādes “19. gadsimta marīnas” kuratore – pastāstīs par ekspozīcijas ideju, raksturos atsevišķus jūras ainavas žanra paraugus LNMM Ārzemju glezniecības kolekcijā.

 

Pasākuma laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus izstāžu organizatoriem, individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīcijas.

 

Tikšanās darba valodas: latviešu un krievu.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

Lielā izstāžu zāle un Boses zāle (1. stāvs)

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 357534

E: Kristine.Milere@lnmm.lv

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes