PRESES KONFERENCE UN TŪRE MEDIJIEM: ZAĻŠ / Atmaskots
04.07.2019 10:30
Ceturtdien, 2019. gada 4. jūlijā, plkst. 10.30 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Jauno mediju kultūras centrs RIXC aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz preses konferenci un tai sekojošu tūri, kurā tiks prezentēta starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Pasākuma norises vieta: LNMM galvenā ēka, Lielā zāle un vestibils (-1. un -2. stāvā; Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā).

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 10.00–10.30

 

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā no š. g. 6. jūlija līdz 22. septembrim būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots” (“UN/GREEN”), kas ir RIXC Mākslas un zinātnes festivāla 2019 galvenais notikums. Aktualizējot mūsdienās tik populāro tēmu – “zaļš”, foruma organizatori un dalībnieki tiecas atklāt šīs krāsas un dzīvesveida simbola daudzās un dažādās šķautnes, viņpus ierastajiem priekšstatiem.

 

Sadarbībā ar RIXC festivāla kuratoriem Rasu Šmiti un Raiti Šmitu izstādes koncepciju par “zaļā” atmaskošanu izstrādājis Parīzē dzīvojošais vācu biomākslas kurators un pētnieks Jenss Hauzers (Jens Hauser). Ekspozīcijai projekta kuratori izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus, kas veido jaunas attiecības ar dabu, pētot, piemēram, Žila Verna “zaļo staru”, vai arī rekonstruē 18. gadsimtā slaveno arsēna “Parīzes zaļo” krāsu un kritiski analizē tehnoloģiskās manipulācijas ar dzīvības sistēmām, biosfēru un ekoloģiju.

 

Preses konferencē piedalās:

  • Rasa Šmite, Raitis Šmits, Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), izstādes kuratori – pastāstīs par darbu atlasi projektam, paskaidrojot tā kopējo konceptu un aplūkoto problemātiku;
  • Daina Siliņa, Agnese Baranova, izstādes un festivāla producentes.

 

Pasākuma turpinājumā plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiks aicināti apskatīt ekspozīciju kuratoru un organizatoru pavadībā, kā arī iepazīties ar izstādes māksliniekiem, kuri katrs atradīsies pie sava darba un varēs par to sniegt plašāku komentāru. Mediju tūrē piedalīsies: Francisko Lopess (Francisco López, Spānija), Rihards Vītols (Latvija), Karīne Bonnevāla (Karine Bonneval, Francija), Eva Marija Lopesa (Eva-Maria López, Vācija / Francija), Jans-Peters E.R. Zonntāgs (Jan-Peter E.R. Sonntag, Vācija), Roberts Hengevelds (Robert Hengeveld, Kanāda).

 

Gaidāmo viesu vidū ir arī Ādams V. Brauns (Adam W. Brown, ASV), Rebeka Blesinga (Rebekah Blesing, ASV), Santa France (Latvija), Voldemārs Johansons (Latvija), Iodine Dynamics (Nīderlande / Francija / ASV / Lielbritānija), Annemarija Māsa (AnneMarie Maes, Beļģija), Džoana Molla (Joana Moll, Spānija / Vācija) un Tāvi Suisalu (Taavi Suisalu, Igaunija).

 

Preses konferenci vada izstādes kuratore Rasa Šmite (RIXC).

 

Pasākuma laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus izstādes organizatoriem. Pēc oficiālās daļas būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju. Mediju tūres pamatvaloda – angļu.

 

http://ungreen.rixc.org

http://festival2019.rixc.org

http://rixc.org

Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes