SIEVIEŠU STENDAPS: Mudžeklis
31.05.2019 17:00
2019. gada 31. maijā, plkst. 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) paralēli slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstādei notiks sieviešu stendaps “Mudžeklis”, kurā tiks aktualizēts jautājums par sievietes ne-lietderīgām prasmēm.

Adīt, tamborēt, pīt. Kārtot, notraukt putekļus un klāt galdu. Tās ir prasmes, ar ko sieviete var lepoties saietos un sociālajos tīklos. Var. Bet cik tad var? Cik var sevi izteikt ar lietderību un kārtību? Kāpēc lai vienreiz nevarētu citādāk?

 

Šoreiz “Sieviešu Stendapa” sievietes grib dot vārdu  prasmēm un lietām, kurās dzīve atklājas tās krāšņajā mudžeklībā. Prasmēm sapiņķerēt austiņas un domas. Pamosties sapinkātu matu ērkulī. Sapīties vārdos vai attiecībās ar cilvēkiem un lietām. Par saviem lietderīgajiem vai nelietderīgajiem mudžekļiem stāstīs Inga Gaile, Katrīna Rudzīte, Aiva Birbele, Sanita Grīna un Agnese Logina. Stendapu vada Ieva Viese-Vigula.

 

Pirms stendapa, no plkst. 17.00-18.00 visi interesenti ir aicināti pievienoties mākslinieces Elīnas Brasliņas mudžekļu izgatavošanas meistarklasei, ņemot līdzi un iemudžinot arī savas personiskās lietas.

 

Stendapa sākums plkst. 18.00.

 

“Sieviešu Stendaps” ir 2015. gada 8. martā sieviešu apvienība, kas četros gados ir izaugusi par nozīmīgu sociālu parādību, kurā izaugušas un attīstījušās tādas nozīmīgas Latvijas izklaides industrijas pārstāves kā Aiva Birbele un Džemma Sudraba. Regulāri stendapā piedalās kinorežisore Alise Zariņa, kinorežisore Marta Elīna Martinsone, rakstniece Inga Gaile, biedrības Wings for Wheels vadītāja Baiba Baikovska, vides aktīviste Mairita Lūse, kino zinātniece Ieva Viese Vigula, kino pētniece un kuratore Agnese Logina, tulkotāja Justīne Vernera. Katru mēnesi stendapā savus spēkus izmēģina vismaz viena jauna dalībniece vai dalībnieks. Sieviešu stendapa Facebook.com lapa attīstās par izklaidējošu, tai pašā laika sociāli kritisku platformu, kurā paustajiem viedokļiem pievienojas arvien lielāka daļa sabiedrības.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Skārņu iela 10, Rīga

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Aicināti visi interesenti

 

DALĪBAS MAKSA:

5 EUR no personas.

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām biļetes iegādāties iepriekšpārdošanā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kasē.

Pirms pasākuma iespējams apskatīt izstādi “Magdalēnas Abakanovičas Visumā. Tekstils un tēlniecība”.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 222235

E: dmdm@lnmm.lv

 

Saistītās izstādes