PASĀKUMS JAUNIEŠIEM: Kristaps Epners
image
07.05.2019 16:30
Otrdien, 2019. gada 7. maijā, Mākslas muzeja Jauniešu klubs kopā ar Purvīša balvai 2019 nominēto mākslinieku Kristapu Epneru aicina uz pasākumu jauniešiem, kurā viņš atklās mākslas darba “Forget Me Not” tapšanas aizkulises.

Pasākumā mākslinieks iepazīstinās ar darba radīšanas procesu un atklās tehniskas detaļas, strādājot ar analogo filmu un skaņu lentēm.

 

Kristaps Epners ir Latvijas mākslas vidē labi zināms mākslinieks, kura darbu fokusā ne reizi vien ir nonācis cilvēks un viņa emocionālās un fiziskās spējas. Turklāt ne tikai to attēlojums, bet arī padziļināta un pietuvināta izpēte. Mākslinieks strādā dažādos medijos: fotogrāfijā, video, instalācijā, skaņu mākslā, drukā, tēlniecībā u.c.

 

Viņš absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu, bijis rezidējošais mākslinieks Cité Internationale des Arts Parīzē (2006) un Kakslautanenas Arktiskās mākslas nedēļā Somijā (2007); viņa darbi atrodas gan Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja, gan Igaunijas Valsts muzeja kolekcijās. Kopš 1996. gada Kristaps Epners ir sarīkojis vairākas personālizstādes un piedalījies grupu projektos Rīgā, Tallinā, Romā un citur, tostarp arī galerijas Triumph izstādē Extension.lv: Meeting with Ourselves Maskavā (2017) un Narracje #10 mākslas festivālā Gdaņskā (2018).

 

Purvīša balvai 2019 Kristaps Epners tika nominēts par darbu “Forget Me Not” Kristapa Morberga rezidencē Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles ietvaros (02.06.–28.10.2018.).

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Lielā izstāžu zāle (-2. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:
ieejas biļete izstādē.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:
Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas