SARUNAS MUZEJĀ: Magdalēnas Abakanovičas Visumā. Tekstils un tēlniecība
image
17.04.2019 17:00
Tikšanās ar izstādes kuratori, mākslas zinātnieci Irēnu Bužinsku un tekstilmākslinieci Inesi Jakobi.

Tematiskajā pasākumā, kas notiek programmas “Sarunas muzejā” ietvaros, varēsim iepazīties ar izcilās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas (Magdalena Abakanowicz, 1930–2017) telpiskajām tekstīlijām un tēlniecības objektiem un tikties ar mūsu mākslinieci Inesi Jakobi, kura dalīsies atmiņās par saviem pirmajiem iespaidiem un iepazīšanos ar Magdalēnas Abakanovičas darbiem studiju laikā – 1969. gadā, kad Rīgā, Latvijas PSR Valsts Aizrobežu mākslas muzejā (tagad Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA) tika reprezentēta poļu mākslas audumu izstāde.

 

Minētā ekspozīcija un raksti tālaika populārajā poļu žurnālā “Projekt”, kurā tika reproducēti daudzu vadošo pasaules mākslinieku darbi, kļuva par būtisku iedvesmas avotu gan viņai, gan vairākiem citiem latviešu tekstilmāksliniekiem. Tieši Magdalēnas Abakanovičas drosmīgie novatoriskie risinājumi mainīja jaunās mākslinieces priekšstatu par tradicionālām aušanas tehnikām un materiāliem, kļūstot par paraugu radošas izpausmes brīvībai un eksperimentiem. Tā tapušas vērienīgas telpiskas tekstilkompozīcijas “Taures” (1975), “Spārni” (1978).

 

Inese Jakobi ir arī viena no latviešu māksliniecēm, kas daudzveidīgi strādā ar sizalu un citiem dabīgiem materiāliem, kurus savos darbos izmantojusi arī poļu mākslas klasiķe.

 

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija, kas piedāvā daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt aktuālās izstādes, uzdot jautājumus un diskutēt kopā ar māksliniekiem, dizaineriem, izstāžu kuratoriem, mākslas vēsturniekiem, filozofiem u. tml.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē (pieaugušajiem – 3,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,00 EUR).

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez makas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 222 235

E: dmdm@lnmm.lv

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas