STARPTAUTISKA ZINĀTNISKA KONFERENCE: Magdalēnas Abakanovičas Visumā. Tekstils un tēlniecība
image
09.04.2019
9. aprīlī, ievadot izstādi “Magdalēnas Abakanovičas Visumā. Tekstils un tēlniecība”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs rīko starptautisku zinātnisko konferenci, veltītu slavenajai poļu māksliniecei Magdalēnai Abakanovičai (Magdalena Abakanowicz, 1930–2017) un viņas daiļradei.

Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē vispazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot vairākus medijus. Viņas pieeja radikāli reformēja tekstilmākslu, apzināti atbrīvojot to no lietišķi dekoratīvajām funkcijām. Autores telpiskās kompozīcijas – abakani – pilnīgi mainīja priekšstatu par tekstila plastiskajām iespējām, izmantojamo materiālu loku, mākslas darba un vides attiecībām, kas kopumā atstāja milzīgu iespaidu uz nozares tālāko attīstību.

 

Izstādē Rīgā reprezentēti vairāk nekā 20 Magdalēnas Abakanovičas objekti – telpiskie tekstila abakani, skulptūras un figurālas kompozīcijas no vairākiem Polijas muzejiem un mākslinieces darbnīcas, kas lieliski raksturo viņas radošo darbību un novatorisko metodi.

 

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

 

IEEJA BEZMAKSAS

 

 

Saistītās izstādes