MUZEJU NAKTS. Pret rūsu un dzelti: Restauratoru varoņstāsti
image
18.05.2019 18:00
Visa vakara garumā aicināsim apmeklēt Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltīto izstādi “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”, satikt restauratorus un kopā ar viņiem iepazīt izstādē aplūkojamo meistardarbu restaurācijas procesa aizkulises.

MUZEJU NAKTS PROGRAMMA:

 

18.00–23.00

Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltītas izstādes “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca” apskate

Mākslas darbi, kas muzeju ekspozīcijās un izstādēs izskatās skaisti un cēli, bieži vien pirms tam ilgu laiku atrodas restauratora darbnīcā, taču šī dzīves epizode paliek vērotājam nezināma. Pateicoties restauratoru darbam un zināšanām, bojāti vai pat gandrīz sairuši priekšmeti atgūst seno spožumu un ir gatavi sastapties ar skatītājiem. Tādēļ šo vakaru veltīsim muzeja neredzamajiem varoņiem – restauratoriem. Visas Muzeju nakts garumā aicināsim apmeklēt Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltītu izstādi, satikt restauratorus un kopā ar viņiem iepazīt ekspozīcijā aplūkojamo meistardarbu restaurācijas procesa aizkulises.

 

19.00–22.00

Orientēšanās kopā ar Mākslas muzeja Jauniešu klubu

Ātrijs / 1. stāvs

Mākslas muzeja Jauniešu klubs šogad mudinās paciemoties visās LNMM ēkās, kurās orientēties palīdzēs viņu pašu izveidotais ceļvedis. Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA ikviens interesents būs aicināts piedalīties fotoakcijā. Par izpildītu uzdevumu dalībnieki saņems uzlīmi un varēs doties uz nākamo kontrolpunktu.

 

Atgādinām, ka liels cilvēku skaits telpā rada augstu mitruma līmeni, savukārt mitrs gaiss bojā eksponātus. Tāpēc, rūpējoties par mākslas darbu saglabāšanu, apmeklētāju plūsma tiks ierobežota. MMRB pastāvīgās ekspozīcijas Muzeju nakts laikā būs slēgtas apmeklētājiem. Pateicamies par sapratni!

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:
Visi Muzeju nakts pasākumi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienībās ir bez maksas

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes