KLASISKĀS VĒRTĪBAS: Lekorbizjē – modernisms vispārākajā pakāpē
06.11.2019 17:30
Stāsta dizaina un arhitektūras kritiķe Mg. art. Kristīne Budže.

Šveiciešu izcelsmes franču arhitekts, domātājs un mākslinieks Lekorbizjē (Le Corbusier, 1887–1965) ir atskaites punkts visam 20. gadsimtā notikušajam. Lekorbizjē un viņa paveiktais ir dievināts, nīsts, apstrīdēts un respektēts. Meistara ietekme sniedzas arī līdz Latvijai. Viņa uzskati par laikmetīgu arhitektūru, pilsētplānošanu, estētiku un mēbeļu dizainu joprojām ir aktuāli, lai gan daudz kam post factum varētu iebilst.

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja piedāvātais cikls “Klasiskās vērtības” veidots ar domu aktualizēt jautājumu par latviešu lietišķās mākslas dārgumiem, popularizēt tos un iepazīstināt auditoriju ar ievērojamāko mākslinieku dzīvi un daiļradi. Stāstījumu tēmas izvēlētas ar mērķi sasaistīt vēsturiskās un mūsdienu mākslas un dizaina attīstības tendences, akcentējot klasisko vērtību nozīmi kultūras vidē Latvijā un pasaulē. Visas lekcijas papildina plašs vizuālais materiāls.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Pieaugušajiem: 5,00 EUR

Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 2,50 EUR

Biļetes nopērkamas DMDM kasē. Lekcijas apmeklētājiem ir iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 830917 

E: Agrita.Pore@lnmm.lv

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes