PRESES PASTAIGA IZSTĀDĒ: Magdalēnas Abakanovičas Visumā. Tekstils un tēlniecība
image
10.04.2019 12:00
Trešdien, 2019. gada 10. aprīlī, plkst. 12.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) aicina mediju pārstāvjus uz preses pastaigu izstādē “Magdalēnas Abakanovičas Visumā. Tekstils un tēlniecība”.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 11.30–12.00

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielajā zālē no š. g. 11. aprīļa līdz 30. jūnijam būs skatāma izstāde “Magdalēnas Abakanovičas Visumā. Tekstils un tēlniecība”, kura sniegs iespēju iepazīties ar slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas (Magdalena Abakanowicz, 1930–2017) daiļradi.

 

Izcilā meistare vienlīdz aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomā, tomēr visnozīmīgākās reformas 20. gadu 60. gadu sākumā viņa īstenoja tekstilmākslā, apzināti atbrīvojot to no lietišķi dekoratīvajām funkcijām. Autores telpiskās kompozīcijas – abakani – pilnīgi mainīja priekšstatu par tekstila plastiskajām iespējām un izmantojamo materiālu loku, kas kopumā atstāja milzīgu iespaidu uz nozares tālāko attīstību visā pasaulē. Būtisku ieguldījumu Magdalēna Abakanoviča devusi arī tēlniecībā.

 

Māksliniece nesen aizgāja mūžībā, un viņas radošā mantojuma popularizācijai un izpētei ir veltīta gan šī izstāde, kurā tiks eksponētas 15 lielformāta telpiskas tekstilijas un skulptūru grupas, gan arī zinātniskā konference ar Polijas un Latvijas mākslas zinātnieku līdzdalību.

 

Preses pastaigā piedalās:

  • Aneta Prasal-Visņievska (Aneta Prasał-Wiśniewska), Ādama Mickēviča institūta Ziemeļu-Dienvidu programmas direktore;
  • Eulālija Domanovska (Eulalia Domanowska), izstādes kuratore, Polijas Tēlniecības centra Oroņsko direktore;
  • Irēna Bužinska, izstādes kuratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore.

 

Pasākuma laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus izstādes organizatoriem, individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju. Mediju tūres pamatvaloda – angļu.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

 

IZSTĀDES ORGANIZATORI:

 

Izstādes goda patrons ir Polijas Republikas premjerministra vietnieks, Kultūras un valsts mantojuma ministrs.

Projektu līdzorganizē Ādama Mickēviča institūts kā daļu no starptautiskās kultūras programmas “POLSKA 100”, kas veltīta Polijas neatkarības atgūšanas simtgadei.

Projektu finansē Polijas Republikas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrija daudzgadu programmas “NIEPODLEGŁA 2017–2022” ietvaros.

 

SADARBĪBAS PARTNERI:

 

IZSTĀDES KURATORES:

Eulālija Domanovska (Eulalia Domanowska), Polijas Tēlniecības centra Oroņsko direktore

Irēna Bužinska, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore

 

IZSTĀDES IEKĀRTOJUMS:

Henriks Gacs (Henryk Gac), Polija

 
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes