Romans Suta un Sigismunds Vidbergs. Divu meistaru radošais dialogs
image

No 2016. gada 2. februāra līdz 23. aprīlim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) būs apskatāma izstāde “Romans Suta un Sigismunds Vidbergs. Divu meistaru radošais dialogs”, kas ievadīs plašu pasākumu programmu, veltītu Romana Sutas 120. dzimšanas jubilejai.

 

Visas izstādes, ko R. Sutas un A. Beļcovas muzejs piedāvās saviem apmeklētajiem 2016. gadā, būs saistītas ar ievērojamu latviešu mākslinieku, spilgtu klasiskā modernisma pārstāvi Romanu Sutu (1896–1944), viņa daiļradi un autoriem, kuriem bija liela nozīme meistara radošajā biogrāfijā. Viens no tiem ir bijis Sigismunds Vidbergs (1890–1970).

 

Sutas un Vidberga dzīves ceļi ilgu laiku gāja paralēli: abi bija “Rīgas mākslinieku grupas” biedri, abi 1926. gadā izstājās no tās, kopā organizēja un darbojās porcelāna apgleznošanas darbnīcā “Baltars” (1924). Romana Sutas un Sigismunda Vidberga vārdi minēti arī starp Rīgas grafiķu biedrības dibinātājiem (1928), viņi vienā laikā pasniedza Rīgas Tautas augstskolas Zīmēšanas un gleznošanas studijā, strādāja Rīgas Operā kā scenogrāfi, piedalījās kopīgajās mākslas izstādēs un pat kādu brīdi bija kaimiņi, kopā ar ģimenēm dzīvojot vienā mājā Lāčplēša ielā, kur arī atradās “Baltara” salons.

 

Suta un Vidbergs, būdami izcili grafiķi, katrs ar savu neatkārtojamo stilu un mākslas valodu, izmantojot vienu tehniku – tušas zīmējumu, nereti attēloja līdzīgus sižetus – kafejnīcu apmeklētājus, pilsētas nakts dzīvi, cirka artistus, erotiskos motīvus. Tomēr viņu darbi vienmēr atšķīrās gan izpildījumā, gan mākslinieciskajā redzējumā. Šādā abu autoru veikuma salīdzinājumā rodas virtuālais divu meistaru dialogs, kas vēl vairāk uzsver rakstura, temperamenta īpatnības un izteiktu individualitāti dzīves uztverē.

 

Ekspozīcijā apskatāmi darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja krājuma un dažādām privātkolekcijām.

 

Izstādi papildina piesātināta pasākumu programma, kas iekļauj tikšanās ar izstādes kuratori Nataļju Jevsejevu “Sarunas muzejā” formātā, speciālistu lekcijas, radošās darbnīcas bērniem un citas aktivitātes.

 

Saistītie pasākumi
news-image
06 Feb
SARUNAS MUZEJĀ: Romans Suta un Sigismunds Vidbergs. Divu meistaru radošais dialogs
Sestdien, 2016. gada 6. februārī, plkst. 15.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) aicina uz pirmo “Sarunu muzejā”, veltītu izcilajam latviešu māksliniekam Romanam Sutam, kurš šogad atzīmētu savu 120. dzimšanas jubileju. Muzeja vadītāja, mākslas zinātniece Dr. art. Nataļja Jevsejeva stāstīs par divu meistaru – Romana Sutas un Sigismunda Vidberga – radošo dialogu, kas attīstījās vairāku gadu garumā.
news-image
05 Mar
SARUNAS MUZEJĀ: Romans Suta un Sigismunds Vidbergs. Divu meistaru radošais dialogs
Sestdien, 2016. gada 5. martā, plkst. 15.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs un mākslas zinātniece Dr. art. Nataļja Jevsejeva aicina uz otro “Sarunu muzejā” (krievu valodā), kurā pētīsim divu meistaru, izcilu latviešu mākslinieku Romana Sutas un Sigismunda Vidberga radošo dialogu, kas attīstījās vairāku gadu garumā.
news-image
12 Mar
Vieglprātības sekas
Sestdien, 2016. gada 12. martā, plkst. 16.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) un māksliniece Baiba Sprance aicina uz radošo grafikas darbnīcu “Vieglprātības sekas”, kas norisināsies izstādē “Romans Suta un Sigismunds Vidbergs. Divu meistaru radošais dialogs”.
news-image
02 Apr
Cirks un kafejnīca pavasarī
Sestdien, 2016. gada 2. aprīlī, plkst. 12.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) un māksliniece Diāna Dimza-Dimme aicina uz radošo sietspiedes darbnīcu “Cirks un kafejnīca pavasarī”, kas norisināsies izstādē “Romans Suta un Sigismunds Vidbergs. Divu meistaru radošais dialogs”.
news-image
05 Apr
Latviešu modernās sievietes tēls un “Bilitis dziesmas”
Otrdien, 2016. gada 5. aprīlī, plkst. 17.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) notiks dzejnieka, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieka Dr. philol. Kārļa Vērdiņa lekcija “Latviešu modernās sievietes tēls un “Bilitis dziesmas””.
news-image
12 Apr 17:30
Sigismunda Vidberga daiļrade Art Deco laikmetā
Otrdien, 2016. gada 12. aprīlī, plkst. 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) notiks mākslas zinātnieces Maritas Bērziņas lekcija “Sigismunda Vidberga daiļrade Art Deco laikmetā”.
Saistītās preses relīzes