Burtķermeņi
Haneles Zanes Putniņas un Amandas Ziemeles izstāde
No 2019. gada 26. jūlija līdz 25. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā (Vecrīgā, Torņa ielā 1; 2. stāvā) būs skatāma Haneles Zanes Putniņas un Amandas Ziemeles izstāde “Burtķermeņi”.

Izstādes pamatā ir Eimandas Zeinas objektu kolekcija un pētniecības ceļā iegūtie materiāli. Šajā kolekcijā glabājas lielformāta atradeņi (gan gleznieciski, gan grafiski risināti), dažādi fragmenti, artefakti, senas matricas, pat “sens” sienu gleznojums. Mijiedarbojoties ar pētnieces atklājumiem, latviešu mākslinieces Hanele Zane Putniņa un Amanda Ziemele veidos jaundarbus.

 

Krājumu 18. gadsimta otrajā pusē aizsākusi līdz šim šaurā lokā zināmā, kaismīgā rakstības un zīmju pētniece, antropoloģe Eimanda Zeina (1770?–?). Pie būtiskākajiem atklājumiem minama Atlantīdas alfabēta rekonstrukcija, balstoties uz viņas atradumiem Atlantijas okeānā. Eimanda Zeina ir bijusi arī kaislīga ūdenslīdēja, kapteiņa Nemo vadītā zemūdens kuģa “Nautilus” komandas biedrs.*

 

Tā kā neviens nevar droši apgalvot, kas noticis pagātnē un kas iestiepjas tagadnē, tad izpētei nav sākuma vai beigu. Teorijas mainās, klāt nāk citi pierādījumi un jauni atklājumi, kas izmaina iepriekšpieņemto, pakāpeniski kļūstot par vispārpieņemto.

 

* No Eimandas Zeinas arhīva. Rīga, Drēzdene, 2017

 

IZSTĀDES KURATORE:

Līna Birzaka-Priekule, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore,

izstāžu zāles ARSENĀLS Radošās darbnīcas vadītāja

Saistītās preses relīzes