6. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle „Tradicionālais un laikmetīgais”
Devīze IDENTITĀTE
Triennāles pamatpasākums būs mākslinieciski un profesionāli augstvērtīga izstāde, kura atspoguļos inovatīvās laikmeta parādības un tendences tekstilmākslas un šķiedras mākslas nozarē Eiropā un pasaulē, kā arī veicinās Latvijas mākslas prestižu ārpus valsts robežām.

Pēc starptautiskas žūrijas lēmuma tajā piedalās 88 mākslinieki no 26 valstīm – Baltijas un Ziemeļvalstīm, Polijas, Francijas, Vācijas, Austrijas, Apvienotās Karalistes, Izraēlas, ASV, Krievijas, Japānas, u.c.. Viesmākslinieku statusā būs divi pasaulē slaveni tekstilmākslinieki: Šīla Hiksa (Sheila Hicks, Francija/ ASV) un Džons Eriks Rīss (Jon Eric Riis, ASV). Izstādi papildinās ievērojamās poļu mākslinieces, klasiķes Magdalēnas Abakanovičas (Magdalena Abakanowicz, 1930-2017) darbi.

 

Līdztekus Triennāles pamatizstādei, kas būs skatāma Izstāžu zālē “Arsenāls”, paredzēta virkne satelītpasākumu: Le Mobilier National (Parīze, Francija) viesizstāde “Gobelēnu krāsas” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Egila Rozenberga personālizstāde “Transfigurācija” LNMM, Ievas Krūmiņas, Rolanda Krutova un vairāku citu mākslinieku personālizstādes Rīgas galerijās. Notikumu papildinās LMA studentu un mākslinieku radošās darbnīcas, kurās aktīvi varēs iesaistīties arī skatītāji un vērienīga divu dienu starptautiskā konference mākslas muzejā “Rīgas Birža”. Konferencē uzstāsies vieslektori no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, ASV, Apvienotās karalistes, Somijas, Zviedrijas, Francijas u.c. valstīm.

 

Dažādu valstu tekstilmākslas forumā šogad īpaši tiek akcentēti Latvijas un Baltijas valstu mākslinieku sasniegumi. Sadarbībā ar Baltijas valstu māksliniekiem Triennāles ietvaros tiks rīkotas Baltijas valstu mākslas dienas, kā arī izveidota atsevišķa Baltijas valstu tekstilmākslas un šķiedras mākslas ceļojošā izstāde, kas pēc Triennāles turpinās ceļu uz citām valstīm.

 

Skatītājiem izstādes un pasākumi būs saistoši un izglītojoši. Projekts atklās mūsdienu mākslinieka un sabiedrības mijiedarbību, tā ietvaros tiks akcentētas arī dažādu kultūru nacionālās un etnogrāfiskās saknes. Tēma IDENTITĀTE tiks atsegta plašā aspektā – vēsturiskajā, sociālajā, mākslinieciskajā, personiskajā, filozofiskajā.

 

6. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles dalībnieku saraksts.

 

 

IZSTĀDES ORGANIZATORI:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

 

IZSTĀDES KURATORE:

Velta Raudzepa, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Krājuma darba vadītāja

Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes