Portrets Latvijā. 20. gadsimts. KARIKATŪRA
Izstāde “Portrets Latvijā. 20 gadsimts. Karikatūra” Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā ir satelītprojekts lielajai portreta izstādei Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM).

Ieskatu Latvijas 20. gadsimta portreta glezniecībā Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja organizētajā izstāde papildinās ar karikatūru un šaržu atlasi no latviešu mākslas klasiķu daiļrades.

Daudzu karikatūru saprašanai mūsdienās traucē tā laika situācijas izpratnes trūkums. Portreta karikatūrai bez šī konteksta vēl ir vēlams priekšstats par šaržētā cilvēka personību, darbību, ārējo izskatu – tas ļauj pilnīgāk novērtēt kariķētā tēla komiskumu. Uzdevumu atvieglo fakts, ka visbiežāk tika šaržēti slavenības – arī šodien labi zināmi dzejnieki, mūziķi, mākslinieki, aktieri. Tomēr humora valoda ir universāla un tā bieži liek smaidīt arī bez jebkādas papildus informācijas.

 

Tiks eksponēti gan mākslas darbu oriģināli no LNMM, Rakstniecības un mūzikas muzeja kolekcijām, gan karikatūru attēli, kas līdz mūsdienām ir saglabājušies tikai drukātā veidā.

 

 

PROJEKTA VADĪTĀJA:

Dr. art. Ginta Gerharde-Upeniece, LNMM Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja

 

IZSTĀDES KURATORE:

Dr. art. Nataļja Jevsejeva, LNMM / R.Sutas un A.Beļcovas muzeja vadītāja

Saistītās izstādes