Divdabis. Atis Ieviņš / Inga Meldere
image
No 2017. gada 3. jūnija līdz 2. jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) 4. stāva izstāžu zālēs būs skatāma otrā izstāde ciklā “Divdabis”, kurā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs prezentēs Ata Ieviņa un Ingas Melderes darbus.

 

IZSTĀŽU  CIKLS  “DIVDABIS”

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) no 2017. gada maija līdz augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenajā ēkā eksponēs trīs izstāžu ciklu “Divdabis”, katru nākamo reizi aicinot uz dialogu divas atšķirīgas Latvijas mākslas personības – vecākās un jaunākās paaudzes pārstāvjus – un laiktelpas.

 

LLMC izveidojis trīs spilgtus duetus, kuros piedalīsies ievērojami sava laika mākslinieki: Jānis Borgs un Kaspars Groševs, Atis Ieviņš un Inga Meldere, Oļegs Tillbergs un Jānis Filipovičs. Īpaši šīm izstādēm tiks rekonstruēti 20. gadsimta 70.–90. gados tapuši mākslas darbi un radīti jaundarbi, apzinot apstākļus un kontekstu, kas dažādos periodos ietekmējuši radošos procesus.

 

“Izstāžu zāles telpā satiksies divu dažādu laiku jeb paaudžu mākslinieki un ļaus mums kļūt par radošās mijiedarbības lieciniekiem. Tagad, kad top Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs, ir īpaši svarīgi pārskatīt mūsu neseno mākslas vēsturi un pamanīt, kurus autorus un darbus ir jāaktualizē, lai mums būtu ne tikai jauna ēka, bet arī vērtīga kolekcija,” projekta ideju komentē Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese.

 

Izstāžu cikls tiks atklāts ar Jāņa Borga un Kaspara Groševa izstādi 4. maijā, tai sekos Ata Ieviņa un Ingas Melderes izstāde 1. jūnijā, bet noslēgumā – Oļega Tillberga un Jāņa Filipoviča izstāde 7. jūlijā. Ekspozīcijas būs aplūkojamas LNMM galvenās ēkas izstāžu zālēs 4. stāvā, tās papildinās īpaša LLMC sagatavota bērnu izglītības programma un diskusiju cikls, ko moderēs filozofs Kārlis Vērpe.

 

DIVDABIS:  ATIS IEVIŅŠ  un  INGA MELDERE

Māksliniece Inga Meldere veidos ekspozīciju, atsaucoties uz Ata Ieviņa radošo praksi un atsevišķiem darbiem, kā arī pievērsīs īpašu uzmanību pašām muzeja telpām, kurās notiek izstāde.

 

Izstādes idejas sākumpunkts ir Ata Ieviņa fotosietspiedes tehnikā veidotais darbs “TV” (1980), kurā redzams krāsu televizora ekrāns ar tukšiem hokeja vārtiem. Darbu raksturo gan autora interese par tobrīd Padomju Latvijā vēl reti pieejamo krāsu televīziju un tās attēlu, gan tā laika ikdienas dzīves pelēcība, kurā televīzija piedāvāja kaut īslaicīgu atelpu no realitātes. Savos jaunajos speciāli izstādei veidotajos darbos Inga Meldere turpina domāt par ekrānu, tā rādītajiem attēliem un skatītājiem no mūsdienu perspektīvas, ņemot vērā šodienai raksturīgo vizuālo materiālu pārpilnību.

 

 

IZSTĀŽU  CIKLA  “DIVDABIS”  KURATORES:

Solvita KreseInga LāceAndra SilapētereDiāna Popova, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

 

ORGANIZĒ:

 

GALVENIE  ATBALSTĪTĀJI:

 

ATBALSTĪTĀJI:

Saistītās preses relīzes