Drošs muzeja apmeklējums

Muzeja apmeklētāju un darbinieku drošība ir mūsu prioritāte. Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē un Latvijā, aicinām būt atbildīgiem un ievērot piesardzības pasākumus. Muzeju durvis ir atvērtas individuāliem apmeklētājiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem, turpinot sniegt aizraujošu pieredzi, iedvesmu un mierinājumu, vienlaikus ierobežojot un regulējot apmeklētāju skaitu un plūsmu.

 

Kuri LNMM muzeji ir atvērti individuāliem apmeklētājiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem?

 

No 2021. gada 4. jūnija iespējams apmeklēt:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galveno ēku (LNMM), Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā.

Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA (MMRB), Doma laukumā 6, Rīgā.

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju (SBM), Elizabetes ielā 57a-26, Rīgā.

 

No 2021. gada 5. jūnija iespējams apmeklēt:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju (DMDM), Skārņu ielā 10, Rīgā.

 

No 2021. gada 9. jūnija iespējams apmeklēt:

Ekspozīciju “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi” (SM), Pulka ielā 8, Rīgā.

 

 

Vai muzejiem ir manīts darba laiks un ir nepieciešama iepriekšēja reģistrācija?

 

Apmeklējot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galveno ēku, Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju nav nepieciešama iepriekšēja reģistrācija.


Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir pieejams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 288 800 vai e-pastu sbm@lnmm.lv. Otrdienās Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir atvērts līdz plkst. 19.00.

 

“Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcija” ir pieejama tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 797 596, (+371) 67 357 525 vai e-pastu muzejukratuve@lnmm.lv. Ekspozīcija atvērta trešdienās, ceturtdienās, piektdienās no plkst. 11.00 līdz 17.00. 

 

Muzeju darba laiks paliek nemainīgs. Atgādinām, ka:

Trešdienās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs ir atvērts līdz plkst. 19.00.

Piektdienās Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA ir atvērts līdz 20.00.

 

Kases darba laiks var tikt saīsināts un apmeklētāju ielaišana muzejos var tikt pārtraukta, ja tiek sasniegts maksimālais atļautais apmeklētāju skaits.

 

 

Kādi ir mākslas muzeju apmeklējuma noteikumi?

 

Muzejus var apmeklēt tikai individuāli apmeklētāji vai vienas mājsaimniecības locekļi.

 

Muzeji nesniedz pakalpojumus personām, kuras neievēro epidemioloģiskās drošības prasības, tai skaitā nelieto sejas masku.

 

Apmeklējuma laikā ir jāievēro 2 metru distance no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem, jāseko informācijai vizuālajās norādēs un audio paziņojumos, kā arī jāievēro personāla norādījumi.

 

Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.


 

Kādus piesardzības pasākumus muzeji ievēro, lai apmeklētāji un darbinieki justos droši?

 

Mūsu darbinieki ir nodrošināti ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem.

 

Muzejos tiek veikta regulāra telpu un virsmu tīrīšana, t.sk. dezinfekcija.

 

Muzejos ir samazināts kopīgi lietojamo virsmu un priekšmetu skaits.

 

LNMM, MMRB un SM darbojas klimata un ventilācijas regulējošā sistēma, nodrošinot nepārtrauktu gaisa kvalitātes monitoringu. DMDM un SBM regulāri tiek veikta telpu vēdināšana.

 

Pie muzeju ieejām ir pieejami spirtu saturoši roku dezinfekcijas līdzekļi,labierīcībās – viss nepieciešamais roku higiēnai (silts ūdens, šķidrās ziepes, roku susināšanas līdzekļi). 

 

Muzeja telpās pēc iespējas tiek organizēta vienvirziena apmeklētāju plūsma, lai nodrošinātu 2 metru distances ievērošanu.

 

Muzeja telpās ir izvietotas norādes, atskaņoti audio paziņojumi (LNMM, MMRB) par nepieciešamību ievērot 2 metru distanci un citiem nosacījumiem attiecībā uz muzeja apmeklējumu. 

 

Muzejos ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties ēkā, nodrošinot uz vienu personu ne mazāk kā 25 m2 telpas. Apmeklētāju skaita kontrole ēkās tiek nodrošināta, uzskaitot reāllaikā ienākošos un izejošos apmeklētājus.

 

Maksimālais apmeklētāju skaits: 

LNMM 155, MMRB 86, DMDM 34, SBM 5, SM 13.

 

Muzejos (LNMM, MMRB, DMDM, SM) ir iespēja izmantot bezkontakta norēķinus vai norēķinus ar karti, kā arī (LNMM, MMRB, DMDM) iegādāties ieejas biļetes telefonā, lietotnē Mobilly.

 

Ikvienam muzeja darbiniekam un apmeklētājam obligāti jāvalkā sejas maska.


 

Vai es varu iegādāties ieejas biļeti ar maksājumu karti vai tiešsaistē?

 

Jā, aicinām veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī piedāvājam reģistrēties lietotnē Mobilly un ērti iegādāties biļetes telefonā.


 

Vai muzejus var apmeklēt organizētas cilvēku grupas, notiek radošās nodarbības un ekskursijas?

 

No 15. jūnija saskaņā ar valdības jaunākajiem noteikumiem, muzeja apmeklētāji ar derīgu Covid-19 sertifikātu (uzrādot arī personapliecinošu dokumentu - pasi vai ID karti) un bērni līdz 12 gadu vecumam, iepriekš reģistrējoties, var saņemt atsevišķus pakalpojumus, tai skaitā ekskursijas un nodarbības. Aicinām sazināties ar muzejiem – kontaktinformāciju skatīt zemāk.

 

 

Vai muzejos ir iespējams pieteikt svinīgu kāzu fotosesiju? 

 

Jā, muzejos var iepriekš pieteikt svinīgas fotosesijas, ja visi dalībnieki var pie ieejas uzrādīt derīgu Covid-19 sertifikātu (uzrādot arī personapliecinošu dokumentu - pasi vai ID karti). Fotosesijas grupas dalībnieku skaits ierobežots. Pārvietojoties pa muzeju grupas dalībnieki nēsā sejas masku un ievēro distanci no darbiniekiem, pārējiem apmeklētājiem.

 

_________

Aicinām sekot varas iestāžu norādījumiem un aktualitātēm COVID-19 informatīvajā mājaslapā. Vēlam nesteidzīgu un patīkamu muzeja apmeklējumu!

 

Papildu informācija:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

T: (+371) 67 324 461

E: ekskursijas@lnmm.lv

 

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

T: (+371) 25 732 122

E: rigasbirza@lnmm.lv

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

T: (+371) 67 227 833

E: dmdm@lnmm.lv

 

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs 

T: (+371) 67 288 800 

E: sbm@lnmm.lv

 

Ekspozīcija “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”

T: (+371) 67 357 525

E: muzejukratuve@lnmm.lv