Veselības un drošības pasākumi muzejā saistībā ar COVID 19 izplatību

Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē un Latvijā aicinām būt atbildīgiem un ievērot piesardzības pasākumus.

 • Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
 • Muzejs ir atvērts tikai individuālajiem apmeklētājiem un apmeklētāju grupām (vienas  mājsaimniecības locekļiem), saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem par pulcēšanos un publiskajiem pasākumiem. 
 • LNMM muzejos ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties ēkās - 50 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, 45 Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA, 25 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. 
 • Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem, sekot informācijai vizuālajās norādēs un audio paziņojumos, kā arī ievērot muzeja personāla norādījumus.
 • Aicinām veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī aicinām reģistrēties lietotnē Mobilly un ērti iegādāties biļetes telefonā.

 

Biežāk uzdotie jautājumi:

 

Kādus piesardzības pasākumus LNMM muzeji ievēro, lai muzeja apmeklētāji un darbinieki justos droši?

 • Muzeja darbinieki ir nodrošināti ar aizsardzības līdzekļiem.

 • Pie muzeja ieejas ir pieejami spirtu saturoši roku dezinfekcijas līdzekļi, muzeja labierīcībās - viss nepieciešamais roku higiēnai (silts ūdens, šķidrās ziepes, roku susināšanas līdzekļi). 

 • Muzeja telpās tiek organizēta apmeklētāju plūsma, lai nodrošinātu 2 metru distances ievērošanu.

 • Muzeja telpās ir izvietotas norādes, atskaņoti audio paziņojumi (LNMM, MMRB) par nepieciešamību ievērot 2 metru distanci un citiem nosacījumiem attiecībā uz muzeja apmeklējumu. 

 • Muzejā ir iespēja izmantot bezkontakta norēķinus vai norēķinus ar karti, kā arī iegādāties ieejas biļetes muzeja apmeklējumam telefonā, lietotnē Mobilly.

 • Muzejā tiek veikta regulāra telpu un virsmu tīrīšana, t.sk. dezinfekcija.

 • Muzejā ir samazināts kopīgi lietojamo virsmu un priekšmetu skaits.

 

Vai es varu apmeklēt LNMM muzejus kopā ar ģimeni?

Aicinām LNMM muzejus apmeklēt ģimenes, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī vecākus un viņu nepilngadīgos bērnus,  ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā.

 

Vai es varu iegādāties ieejas biļeti LNMM muzeju apmeklējumam tiešsaistē?

Jā, aicinām ērti un ātri iegādāties ieejas biļeti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja apmeklējumam lietotnē Mobilly

 

Vai LNMM muzejus var apmeklēt grupā līdz 25 cilvēkiem?

Veselības un drošības apsvērumu dēļ grupu apmeklējums (t.sk. gida vadītas ekskursijas) nav pieejams līdz 2020. gada 9. jūnijam.

 

Vai LNMM muzejiem ir manīts darba laiks?

Muzeju darba laiks paliek nemainīgs. Atgādinām, ka trešdienās Dekoratīvās mākslas un dizana muzejs ir atvērts ilgāk - līdz 19.00, savukārt piektdienās Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA ir atvērts līdz 20.00.

 

Vai LNMM muzejos ir iespējams pieteikt svinīgu kāzu fotosesiju? 

 • Fotosesijas muzeja telpās notiek tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās, sazinoties ar mājas lapā norādīto tālruni vai e-pastu, vismaz vienu darba dienu iepriekš. 

 • Fotosesijā drīkst piedalīties ne vairāk kā 3 personas - līgava, līgavainis un fotogrāfs, ievērojot vismaz 2 m distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem, kā arī sekojot norādēm muzeja vidē.

 • Muzejam ir tiesības atteikt pakalpojumu, ja fotografēšanās vēlamajā laikā traucē citus apmeklētājus vai muzeja plānoto apmeklētāju plūsmu.

 

Vai LNMM muzejos ir pieejamas garderobes un mantu glabātuves?

LNMM: Garderobe ir pieejama pašapkalpošanās režīmā 1. stāva vestibilā. Muzejs neuzņemas atbildību par garderobē atstātajām mantām. Muzeja garderobē ir pieejami slēdzami bagāžas skapīši.

MMRB: Garderobē -1. stāvā ir iespēja nodot virsdrēbes muzeja personālam. Muzeja garderobē ir pieejami slēdzami bagāžas skapīši.

DMDM: Garderobē 1. stāvā ir iespēja nodot virsdrēbes muzeja personālam, kā arī izmantot garderobi  pašapkalpošanās režīmā.

 

Aicinām muzeja apmeklējuma dienā neņemt līdzi mugursomas, portfeļus un citus priekšmetus, kas pārsniedz A4 izmēru. Muzejā ir nodrošināta regulāra garderobes un slēdzamo skapīšu dezinfekcija.

 

Vai muzejā ir pieejamas ekskursijas un radošās darbnīcas?

Veselības un drošības apsvērumu dēļ ekskursijas, to rezervācija, izglītības programmas, nodarbības, darbnīcas, lekcijas u.c. pasākumi LNMM muzejos netiek piedāvāti līdz 2020. gada 9. jūnijam.

 

Vai LNMM muzejos ir pieejams lifts?

Jā, muzejos ir pieejams lifts. Aicinām liftu izmantot tikai personām ratiņkrēslos, ar bērnu ratiņiem un apmeklētājiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām.

 

Kā izvairīties no saslimšanas ar Covid-19?

Profilakses pasākumi ir līdzīgi kā citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām: ir bieži jāmazgā rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi. Klepojot un šķaudot izmanto vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgā rokas! Lai ar vīrusu nesaslimtu, ievēro sociālo distancēšanos – 2 metru distanci no citiem cilvēkiem, izvairies no vietām, kur pulcējas daudz cilvēku, iespēju robežās paliec mājās un strādā attālināti.

 

Aicinām sekot varas iestāžu norādījumiem un aktualitātēm COVID-19 informatīvajā mājaslapā.

 

Vēlam nesteidzīgu un patīkamu muzeja apmeklējumu! 

 

INFORMĀCIJA:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

T: (+371) 67 324 461
E: ekskursijas@lnmm.lv

 

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

T: (+371) 25 732 122
E: rigasbirza@lnmm.lv

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

T: (+371) 67 227 833
E: dmdm@lnmm.lv

Saistītie jaunumi
Saistītās preses relīzes