Nospēlē muzeju!

“Nospēlē muzeju!” ir interaktīva spēle sākum- un pamatskolas audzēkņiem, kurā ikviens dalībnieks kļūst par muzeja sastāvdaļu. Nodarbības laikā veicamie uzdevumi palīdz saprast, kā veidojas un darbojas muzejs un kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas dažādu specialitāšu muzeja darbiniekiem.

Interaktīvās spēles laikā savstarpējās sarunās tiek meklētas atbildes uz jautājumiem: kas ir mākslas muzejs, kas tajā atrodas, kādus darbus veic muzeja darbinieki? Izmantojot izstāžu zāles maketu, gleznu reprodukcijas, mākslas priekšmetu figūriņas un arheoloģisko izrakumu kasti, bērni iejūtas muzeja speciālistu lomās, kļūstot par arheologiem, restauratoriem, krājuma glabātājiem, izstāžu kuratoriem, māksliniekiem un pat direktoru.

 

Pasākuma pirmo daļu veido pastaiga muzeja ekspozīcijā un saruna starp nodarbības vadītāju un skolēniem. Uzdodot jautājumus par dažādām muzejā sastopamām detaļām, kā, piemēram, afišām, garderobes skapīšiem, novērošanas kamerām utt., bērni apgūst muzeja telpas, lai pēc tam paši saviem spēkiem veidotu izstādi. Nodarbības otrā daļa ir lomu spēle, kurā katrs dalībnieks saņem kartīti ar profesijas nosaukumu un pienākumu aprakstu. Pildot dažādus uzdevumus, kas saistīti ar konkrēto amatu, skolēni izmanto zināšanas no vēstures, vizuālās mākslas un citām mācību stundām, lai kopīgi paveiktu galveno spēles uzdevumu – izstādes iekārtošanu “Nospēlē muzeju!” maketā.

 

Lai sasniegtu mērķi, nepieciešams veidot stratēģijas, darboties komandās, argumentēt personīgu viedokli, pielietot skolā iegūtās prasmes un zināšanas. It kā spēlējoties, bērni apgūst sarežģīto muzeja struktūru, kolekcionēšanas, mākslas darbu eksponēšanas principus, kas jāievēro muzejā. Savstarpēji sadarbojoties, skolēni nonāk līdz rezultātam, ko var redzēt, aptaustīt, analizēt un, iespējams, arī atkārtot jau pavisam citā mērogā.

 

Lai gan projekts primāri veidots sākumskolas un pamatskolas bērniem, izzinošā spēle ir aizraujoša arī vidusskolas audzēkņiem, kuri var padziļināt zināšanas par mākslu, vēsturi un to, kā strādā muzejs.

 

Nodarbība izveidota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu mērķprogrammas ““Latvijas skolas soma” satura radīšana” ietvaros.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES ILGUMS:

1,5 – 2 stundas.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Sākumskolas, pamatskolas vecuma bērni.

 

DALĪBNIEKU SKAITS:

Grupās līdz 15 dalībniekiem.

 

DALĪBAS MAKSA:

2,50 EUR no personas.

Informācija par apmaksas kārtību projekta “Latvijas skolas soma” dalībniekiem atrodama šeit.

 

PIETEIKŠANĀS un PAPILDU INFORMĀCIJA:

Sandra Ķempele, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 357536, E: Sandra.Kempele@lnmm.lv

Lilita Pudule, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 226467, E: Lilita.Pudule@lnmm.lv

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ:

- Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.

Sākot ar 14. oktobri ikvienam muzeja apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs (vizieris).

- Muzejs rekomendē veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī reģistrēties lietotnē Mobilly, lai ērti un ātri iegādātos biļetes telefonā.

- Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

- Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu, izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.

- Nodarbību laikā lūgums lietot tikai personīgos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).

 

Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem LNMM apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19.

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītās preses relīzes