Ideju ģenerators KĀ TOP INSTALĀCIJA?
Ideju ģenerators vecāko klašu skolēniem

Ideju ģenerators KĀ TOP INSTALĀCIJA? ir interaktīva nodarbība skolas vecuma pusaudžiem un jauniešiem ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar modernās, laikmetīgās un konceptuālās mākslas formu – instalāciju – un to veidošanas procesu.

Nodarbības pirmo daļu veido dažādu instalāciju piemēru izpēte gan vietējā, gan pasaules mērogā. Apskatītie mākslas darbi kalpo kā iedvesma un pamats savu ideju attīstīšanai. Muzeja speciālists pilda moderatora funkciju, pakāpeniski uzvedinot skolēnus domāt un uzdot jautājumus par mākslinieka nodomiem darba veidošanā un mākslas darbu vēstījumiem.

 

Nodarbības otrajā daļā skolēni sadalās nelielās grupās un moderatora vadībā sāk individuāli, ar piešķirto materiālu palīdzību formēt savu kolektīvo ideju par instalācijas būtību un formu. Rezultātā skolēnu sadarbības procesā tiek radīta viena vai vairākas mākslas instalācijas.

 

Muzeja speciālista stāstījums un praktiskā daļa vērsta ne tikai uz pārrunāto instalāciju, bet arī uz muzeja kā kultūras institūcijas iepazīšanu. Skolēni tiek dziļāk iepazīstināti ar tādām profesijām kā “mākslinieks” un “kurators”, kā arī mākslas darba veidošanas procesu no idejas līdz tā eksponēšanai sabiedrībai.

 

Nodarbība balstīta ne tikai uz “es uzzinu” vai “es iegaumēju” konceptu, bet arī uz skatupunktu maiņu – “es jūtu”, “es domāju” un “es daru”, ar mērķi skolēniem pašiem veidot saiknes starp mākslas muzejā pieredzēto un sev aktuālām lietām. KĀ TOP INSTALĀCIJA? mudina skolēnus domāt un reflektēt par savām emocijām saskarē ar mākslu un muzeju, kā arī strādāt kopā ar saviem vienaudžiem, dalīties domās, tādējādi izprotot iespējamo pieredžu un interpretāciju daudzveidību.

 

Nodarbība izveidota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu mērķprogrammas ““Latvijas skolas soma” satura radīšana” ietvaros sadarbībā ar mākslinieci EVU VĒVERI.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

8.–12. klases skolēni

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

2,50 EUR no personas

 

PAPILDU INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS:

Dalībnieku skaits ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

E: ekskursijas@lnmm.lv 

T: (+371) 67 324461

 

NODARBĪBU ATBALSTA:

Catchbox

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ:

- Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.

Sākot ar 14. oktobri ikvienam muzeja apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs (vizieris).

- Muzejs rekomendē veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī reģistrēties lietotnē Mobilly, lai ērti un ātri iegādātos biļetes telefonā.

- Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

- Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu, izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.

- Nodarbību laikā lūgums lietot tikai personīgos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).

 

Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem LNMM apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19.