Madernieka studija
Radošā darbnīca ģimenēm un skolām

Izstādes “Madernieka stils” ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs izveidojis radošo darbnīcu “Madernieka studija.”

 

Kamēr muzeju apmeklēt klātienē nav iespējams, piedāvājam izglītības kuratoru sagatavotos radošos uzdevumus. Lejuplādēt uzdevumus var ŠEIT.

 

Košais krustdūriens

Vairākus ornamentus Jūlijs Madernieks radījis izšuvumiem krustdūrienā, kas senāk bija ļoti populārs rokdarbu veids. Madernieka meti tika regulāri publicēti žurnālos “Atpūta” un “Sievietes pasaule.” Pajautājiet vecmāmiņai – varbūt arī viņa jaunībā kādu izšuvusi un tagad var darboties kopā ar mazbērniem? Lai pārvērstu Madernieka metu krustdūrienu ornamentā, būs nepieciešami: mulinē diegi, kanvas audums, adata, šķēres, ieteicams – izšūšanas riņķis. Varat izvēlēties gan baltu, gan krāsainu kanvas audumu! Iespējams izšūt glezniņu vai piespraudi! Mulinē diegu var sadalīt 2 vai 3 pavedienos, atkarībā cik lielus krustiņus šūsiet. 

 

3D objekts

Jūlijs Madernieks ornamentā pārvērtis dažādus augus un dzīvniekus. Lai Madernieka zīmētā usnīte pārtaptu par telpisku rotājumu, būs nepieciešams krāsains kartons, šķēres vai papīra nazis. Savienojiet abus elementus, griezuma vietas variet uzmanīgi salīmēt. 

 

Krāso!

Madernieka darbi pārsteidz ar krāsu bagātību – tie ir gan ļoti koši, gan niansēti. Ļaujieties krāsu pasaulei, izkrāsojot mākslinieka rakstus un zīmējumus! Vispiemērotākie būs krāsu zīmuļi un flomāsteri. Apskatiet suni! Tas var pārtapt pat par trafaretu krekliņa apdrukai vai varbūt dāvanu papīra noformējumam?

 

Burto!

Lai jums radoši eksperimenti ar burtiem! Izpētiet Madernieka burtus un veidojiet savus iniciāļus. "Kā top burts?" video atradīsiet šeit.

 

Priecāsimies par radošā procesa fotogrāfijām! Publicējiet savus darbiņus, pievienojot mirkļbirku #MaderniekaStudija

 

Čaklākos vēlamies iepriecināt ar muzeja biļetēm!

Saistītās izstādes